گرفتن – بردن بیانیه ارتباط بازداشت عربستان

گرفتن – بردن: بیانیه ارتباط بازداشت عربستان عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل کنترل تسلیحات هسته‌ای آمریکا از دست ترامپ خارج می‌شود

کاخ سفید در حال مقابله با طرحی تحریک‌آمیز است که در صورت تصویب به از دست رفتن نظارت مستقیم دولت آمریکا بر ذخایر بزرگ تسلیحات هسته‌ای این کشور منجر می‌شود.

کنترل تسلیحات هسته‌ای آمریکا از دست ترامپ خارج می‌شود

کنترل تسلیحات هسته ای آمریکا از دست ترامپ خارج می شود

عبارات مهم : اداره

کاخ سفید در حال مقابله با طرحی وسوسه برانگیز است که در صورت تصویب به از دست رفتن نظارت مستقیم دولت آمریکا بر ذخایر بزرگ تسلیحات هسته ای این کشور منجر می شود.

به گزارش ایسنا؛به نوشته روزنامه اکسپرس، براساس طرحی جنجالی که در کنگره آمریکا به بحث گذاشته شده، اداره ملی امنیت هسته ای (NNSA) که از زرادخانه هسته ای آمریکا نگهداری می کند، از کنترل مستقیم دولت خارج خواهد شد. چنانچه این طرح به تصویب برسد، ضربه ای سنگین به جاه طلبی دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا وارد می شود که به گسترش تسلیحات هسته ای آمریکا وعده داده بود.

سخنگوی وزیر انرژی آمریکا طرح مذکور را “گمراه کننده” توصیف کرده که به “تلاش های امنیت ملی” آسیب می زند. او گفت: این به نفع امنیت و ایمنی تمام آمریکایی هاست که این بند از لایحه مذکور از بین بردن شود.

کنترل تسلیحات هسته‌ای آمریکا از دست ترامپ خارج می‌شود

اگر این طرح به تصویب برسد، اداره مذکور از نظارت وزارت انرژی دولت ترامپ خارج می شود و به نهادی مستقل تبدیل می شود که در صورت بروز مشکل، مستقیما به کنگره گزارش دهد.

گرگ ملو از گروه مطالعاتی لس آلاموس که بر برنامه تسلیحات هسته ای آمریکا نظارت می کند، با انتقاد از این طرح گفت این می تواند “آغاز فروپاشی کنترل غیرنظامی بر تشکیلات تسلیحات هسته ای باشد.” او مدعی شد: این تغییرات منجر به از بین رفتن نظارت و کنترل خارجی می شود.

کاخ سفید در حال مقابله با طرحی تحریک‌آمیز است که در صورت تصویب به از دست رفتن نظارت مستقیم دولت آمریکا بر ذخایر بزرگ تسلیحات هسته‌ای این کشور منجر می‌شود.

این پیشنهاد همچنین مورد انتقاد شدید مدیر کمیته انرژی و منابع طبیعی سنای آمریکا قرار گرفته هست. به گفته او، سوالاتی جدی راجع به تبعات بلندمدت این پیشنهاد وجود دارد.

رئیس جمهوری آمریکا فوریه با اشاره به برنامه تسلیحات هسته ای کشورش گفته بود ایالات متحده در حال ایجاد یک نیروی هسته ای تازه هست. او تاکید کرد: قرار است ما در زمینه هسته ای از دیگران جلوتر باشیم؛ طوری که پیشتر هرگز مشاهده نشده باشد.

این در حالی است که ترامپ ماه ژانویه به استفاده از تسلیحات هسته ای علیه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ترساندن کرده و در توئیتی نوشته بود: “من هم دکمه هسته ای دارم ولی بسیار بزرگتر و قدرتمندتر از مال شماست و دکمه من فعال هم هست.” یک بازبینی که فوریه از سوی دولت ترامپ منتشر شده، می گوید آمریکا می تواند در تصویر العمل به حملات سایبری اساسی علیه زیرساخت های حساس کشور از تسلیحات هسته ای استفاده کند.

کنترل تسلیحات هسته‌ای آمریکا از دست ترامپ خارج می‌شود

واژه های کلیدی: اداره | امنیت | انرژی | کنترل | آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog